Kapłanka Ognia – nowa roślina w rodzinie Project Cube 0

Od kilku dni możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym całkiem nową i tajemniczą roślinę.

Uderzające podobieństwo do Melisandre z Gry o Tron sprawiło, że nazwaliśmy ją Kapłanką Ognia.

Kapłanka pochodzi z Brazylii. Tak jak wszystkie rośliny w rodzinie Project Cube może być hodowana bez ziemi (choć jeśli ktoś bardzo chce, można ją ukorzenić). Nie jest jednak, jak pozostałe nasze rośliny, oplątwą a neoregelią.

Gdzie najlepiej umieścić Kapłankę?

Kapłankę należy umieścić w widnym miejscu, jednak niekoniecznie w bezpośrednim działaniu promieni słonecznych.  Ilość światła decyduje o barwie Kapłanki – im go więcej tym Kapłanka będzie bardziej ognista. Pozostawiona w cieniu zmieni swój kolor na zielony.

neoregelia, kapłanka ognia, project cube

 

neoregelia, kapłanka ognia, project cube

 

 

 

Pielęgnacja

Zaraz po otrzymaniu Kapłanki radzimy spryskać ją letnią, przegotowaną wodą (zabieg ten proszę powtarzać około 3 razy w tygodniu). Zalecamy, aby wnętrze rozety było stale wilgotne. Co jakiś czas rozetę przepłukujemy. Okresowo można przy zraszaniu zastosować nawóz (nawóz powinien być mocno rozcieńczony, aplikować również do rozety).

Jeśli zakupili Państwo Kapłankę wraz z kubikiem, to przed zabiegiem zraszania Kapłankę z niego wyciągamy. Wkładamy z powrotem dopiero po wykonanym zabiegu, ale tylko jeśli zewnętrzna część rośliny będzie sucha.

neoregelia, kapłanka ognia, roślina, project cube

 

 

Rozmnażanie

Kapłanka wypuszcza odrosty. Gdy nowa roślinka osiągnie połowę wielkości „matki”, można ją odciąć lub pozostawić do dalszego wzrostu. Gdy roślina „matka” obumrze – po prostu ją usuwamy od pozostałych pędów.

 

 

neoregelia, kapłanka ognia, roślina, project cube

 

Brzmi skomplikowanie? Zapewniamy, iż Kapłanka nie jest ani trochę trudna w utrzymaniu, a obserwacja zmian, jakie zachodzą w jej ubarwieniu, może dać dużo frajdy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl