Zielone biura 0

Pamiętacie, jak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wyglądały biura? Przyzwoitych rozmiarów biurko, wygodny fotel, sprawnie działający komputer były synonimami dobrego standardu. Ściany dekorowano przypadkowymi (ale jakże funkcjonalnymi) kalendarzami reklamowymi z charakterystycznym okienkiem, a parapety zdobiły (w najlepszym wypadku) kwiaty kupione w zestawie z donicami w nieśmiertelnej Ikei.

Na szczęście te czasy mijają bezpowrotnie. Biuro stało się — tak jak logotyp, druki czy gadżety firmowe — częścią wizerunku marki, a ten musi być wyjątkowy, wyróżniać się na tle innych. Trwa zatem wnętrzarski wyścig, w którym prym wiodą wielkie koncerny, co rusz dokonując aranżacji i rearanżacji przestrzeni dla swoich pracowników, tak by były nie tylko, jak najbardziej oryginalne, ale i nowoczesne, trendsetterskie.

Kuchnia z wielkim stołem, przy którym można świętować sukces firmy, budka telefoniczna pozwalająca na swobodne rozmowy, piłkarzyki i chill out zony wyłożone trawą, wewnętrzne ogrody, zjeżdżalnie czy miejsca piknikowe — wszystkie te pomysły kiedyś uważane za dziwne wariactwa są coraz powszechniejsze. Dlaczego?

Zmiany związane z pojawieniem się laptopów, smartfonów, które „odkleiły” nas od biurek, sprawiły, że biura są tam, gdzie aktualnie jesteśmy. Granice zatarły się i miejsca pracy stają się coraz bardziej naszym drugim domem. Nie mogą być byle jakie i pozbawione charakteru. Najlepiej, żeby tworzyły przyjazne, spersonalizowane środowisko, które umożliwi różne formy aktywności. Według badań specjalistów od kreowania nowoczesnych biur (tak tak pojawili się takowi) tylko w takim będziemy się czuć nie tylko komfortowo, ale będziemy kreatywni i efektywni.

Gdzie w nowoczesnych biurach miejsce na rośliny? Wystarczy przywołać przykład najsłynniejszych obecnie przestrzeni kreowanych dla marki Google. Natura stanowi w nich główny motyw. Nie tylko jeśli chodzi o wykorzystywane materiały i próby wtapiania budynków marki w krajobraz, ale także o bogatą roślinność.

Oplątwy sprawdzają się w biurowym środowisku nadzwyczaj dobrze. Dzięki temu, że mogą rosnąć bez ziemi, są świetnym materiałem do tworzenia całkowicie nowatorskich projektów aranżacyjnych. Same w sobie wyglądają obłędnie, wobec czego nawet w tradycyjnej formie — z kubikiem — będą oryginalną ozdobą, na której przyjemnie będzie zawiesić wzrok. A co najważniejsze, wybaczą nam, kiedy odkopując się z maili zalegających w inboxie, zapomnimy, że powinniśmy je podlać.

Project Cube oplątwa biuro

Project Cube oplątwa biuro

Project Cube oplątwa biuro

Project Cube oplątwa biuro

Project Cube oplątwa biuro

Project Cube oplątwa biuro

Project Cube oplątwa biuro

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl